موشن گرافیک: هشت گروه به دنبال بیش از 19240000 رأی از مردم!

در فاصله اندک تا آغاز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هشت گروه عمده، در حال جذب آرای مردم هستند و نتیجه انتخابات بسته به عملکرد این هشت گروه سیاسی در جذب آرای عمومی برای کاندیدای مطلوب‌شان خواهد بود؛ اما این هشت گروه عمده چگونه تقسیم شده‌اند و هر کاندیدا چه سهمی از پایگاه رأی این گروه‌ها به خود اختصاص داده است؟

به گزارش «تابناک»؛ اگر قرار بر تقسیم آرا در قالب پایگاه‌های سیاسی باشد، این هشت گروه عمده آرای مردم را جذب خواهند کرد؛ «منتقدان رادیکال»، «اصلاح طلب های معتدل»، «آرای خاکستری»، «طرفداران دولت احمدی نژاد»، «اصولگرایان معتدل»، «اصولگرایان سنتی»، «ایثارگران و رهپویان» و «جبهه پایداری».

هرچند رأی دهنده ها به گروه ها بیشتری قابل تقسیم هستند، ارزیابی روند تبلیغات انتخابات نشان می دهد، حسن روحانی و ابراهیم رئیسی دو بازیگر اصلی این دوره از انتخابات بر این تقسیم بندی تمرکز کردند و این هشت گروه با توجه به میزان آرایی که از توده مردم جذب می‌کنند، در تعیین برنده تقش حیاتی بازی خواهند کرد.

اما رأی این هشت گروه چگونه تقسیم شده و هر کاندیدا چه بخشی از آرای این گروه‌ها را به خود اختصاص داده است؟ در این موشن گرافی سه بعدی که «تابناک» با تحلیل فضای سیاسی کشور در ده روز اخیر تا امروز طراحی و پیاده سازی کرده، با تقسیم فضای سیاسی کشور به طور کامل آشنا می‌شوید.

رئیسی و روحانی پایگاه‌های رأی ثابتی دارند که برای به دست آوردن این پایگاه‌های رأی از رقبا تلاش چندانی نمی‌کنند. منتقدان رادیکال و اصلاح طلبان معتدل به عنوان پایگاه رأی ثابت روحانی و جبهه پایداری و جمعیت های رهپویان و ایثارگران به عنوان پایگاه رأی ثابت روحانی کمتر هدف رقیب قرار می‌گیرند؛ اما پایگاه رأی مشترک این دو کاندیدا شرایط متفاوتی دارد.

این موشن گرافیک به بررسی میزان جهت دهی به آرای دو کاندیدا در سایر گروه‌ها و تقسیم بندی نهایی می‌پردازد. بر اساس این تحلیل، صرفاً جهت گیری گروه‌های سیاسی برنده را مشخص نمی‌کند، بلکه میزان موفقیت این گروه‌ها برای فعال کردن آرای بدنه‌شان نتیجه نهایی را به سود یکی از این دو کاندیدا رقم می‌زند.

در این موشن گرافیک با توجه به نتیجه مشارکت رأی دهندگان در سه دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری یعنی مرحله اول دوره نهم، دوره دهم و دوره یازدهم، به طور متوسط 73 درصد در انتخابات حضور داشتند که این رقم به عنوان کف مشارکت در این دوره نیز در نظر گرفته شده است.

با توجه به رقم 52 میلیون رأی دهنده، در صورت مشارکت 73 درصدی، برنده انتخابات چهره‌ای خواهد بود که بیش از 19 میلیون و 240 هزار رأی یعنی بیش از 50 درصد از 73 درصد مشارکت کننده را به دست آورده باشد. طبیعتاً در صورت افزایش میزان مشارکت، این رقم 19240000 رأی نیز افزایش خواهد یافت. این موشن گرافیک را تماشا کنید.

http://www.tabnak.ir/

*

*

*

*

*

**

*

dubai logo design  logo design تصمیم شعار  تصمیم الملصق  banner design  dubai banner design  business card design  dubai business card design تصمیم بطاقة الأعمال طراحی لوگو  طراحی آرم  طراحی لوگو حرفه ای  طراحی بنر  طراحی بنر تبلیغاتی  طراحی بنر حرفه ای

کاتالوگ اینترنتی آموزش طراحی کارت ویزیت حرفه ای با فتوشاپ   طراحی و چاپ کارت ویزیت طراحی حرفه ای کارت ویزیت  طرح لایه باز  دانلود فونت فارسی طراحی سایت طراحی وب سایت .طراحی بنر تبلیغاتی , طراحی کارت ویزیت , طراحی کاتالوگ , طراحی بروشور , طراحی کاور طراحی هدر ,طراحی موشن گرافیک , طراحی لوگو ,  تعرفه طراحی , طراحی استند ,  طراحی تراکت , طراحی بنر , چاپ کارت ویزیت , چاپ کاتالوگ ,چاپ بروشور کاور اهنگ , هدر سایت ,ساخت تیزر تبلیغاتی ,طراحی آرم , استند نمایشگاهی , تراکت , کاتالوگ اینترنتی , نرم افزار طراحی لوگو , پوستر محرم , پوستر دفاع مقدس فروشگاه محصولات گرافیکی , طرح لایه باز , طرح لایه باز کارت ویزیت , آموزش فتوشاپ ,آموزش فتوشاپ مقدماتی ,آموزش فتوشاپ پیشرفته , بروشور لایه بازطرح لایه باز قالب,مقالات طراحی بنر,مقالات طراحی کاتالوگ,مقالات طراحی لوگو,دانلود فونت فارسیطراحی بنر گیف,طراحی بنر فلشطراحی کارت ویزیت آنلاین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *